3 تلنگر برای اجرای خوب ایده های تبلیغاتی‌تان

فرقی نمی‌کند تازه کسب و کارتان را شروع کرده‌اید یا از زمان تأسیس آن، چندین سال می‌گذرد؛ فرقی ندارد میلیاردها تومان پول دارید یا در همان ابتدا بودجه‌تان کم است؛ آن چیزی که اهمیّت دارد، پیش بردن کسب و کار به طور کاملاً اصولی و هدفمند است. مثلاً همین تبلیغات؛ اگر بودجه زیادی برای تبلیغات اختصاص داده باشید امّا به فکر اجرای خوب تبلیغات نباشید، تنها زمان و پولتان را هدر داده‌اید! تبلیغات فقط داشتن یک ایده نیست؛ بلکه باید اجرای چنین ایده (احتمالاً خفنی!) را هم در نظر بگیرید. اگر اینکار را نکنید، به زودی متوجّه خواهید شد که کار، کار سختی است و به این راحتی‌ها که فکر می‌کردید، نیست.
ادامه مطلب

ایده تبلیغات چیست و چرا اهمیت دارد؟

زمان‌های خیلی دور که اصلاً تبلیغات مثل الان انقدر زیاد نبودند، اوضاع خیلی فرق می‌کرد. مثلاً شاید آنقدرها هم ایده تبلیغات نیاز به وسواس نداشت و تقریباً اگر فقط یکم تبلیغات خوب بود، عده زیادی آن را می‌دیدند. امّا الان اینطور نیست؛ مردم زیاد از تبلیغات خوششان نمی‌آید و ذهنیّت کاملاً مثبتی درباره آن ندارند و اگر هم تبلیغات خوب نباشد، بعید است به آن توجّه کنند.
ادامه مطلب

چه رسانه تبلیغاتی مناسب کسب و کار شما است؟

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های تبلیغات خوب، رسانه مناسب تبلیغاتی است. شاید فکر کنید پول که داشته باشید، دیگر اصلاً این چیزها اهمیّت ندارد و آن‌قدر تبلیغات می‌کنید که یک نفر هم نباشد که شما را نشناسد. امّا حقیقت چیز دیگری است. اگر میلیاردها پول برای تبلیغات داشته باشید امّا ندانید چه رسانه تبلیغاتی را انتخاب کنید، ممکن است حتّی به اندازه یک کسب و کار کوچک هم رشد نکنید! پول اهمیّت چندانی ندارد؛ مگر تا زمانی که اصول تبلیغات را بدانید. آن‌وقت است که نقش پول، چه کم چه زیاد، پررنگ می‌شود. یکی از این اصول تبلیغات هم، رسانه تبلیغات است.
ادامه مطلب

اهداف تبلیغاتی را بشناسید؛ قبل از آنکه منابع مالی تان هدر رود

تبلیغات به عنوان یکی از اصلی ترین گام های هر کسب و کاری، از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار است. درواقع در هر مرحله از کسب و کار، می توان با اجرای خوب تبلیغات یا اجرای نامناسب آن، تاثیر مثبت یا منفی بر روی رشد کسب و کار گذاشت. فرض کنید محصولی را تولید کرده اید و می خواهید از طریق فروش آن درآمدزایی کنید. چگونه می خواهید به دیگران محصول را معرفی کنید؟ قطعا یکی از راه های اصلی، تبلیغات است.
ادامه مطلب

نوشته‌ها و مقالات ما را بخوانید