چه زمانی باید کارمند استخدام کنید؟

وقتی به این فکر می‌کنید که کارمندان جدید استخدام کنید، مدام درگیر این موضوع هستید که آیا الان زمان درستی برای استخدام نیروهای جدید است؟ آیا می‌توانم از پس مدیریت و حقوق آن‌ها برآیم و هزار و یک سؤال دیگر! امّا دقیقاً در این مقاله می‌خواهم به شما نکاتی را بگویم که بتوانید کاملاً تشخیص دهید چه زمانی نیاز دارید تا کارمندان جدید استخدام کنید تا هم بتوانید کارهایتان را جلو ببرید و هم اینکه با مشکل مواجه نشوید. این نکته هم خوب است بدانید …
ادامه مطلب

چارت سازمانی چیست؟ آیا شما به چارت سازمانی نیاز دارید؟

اگر اهل مطالعه باشید، قطعاً با عبارت چارت سازمانی مواجه شده‌اید. تقریباً در تمام کتاب‌ها و مقالات زمینه کسب و کار، از چارت سازمانی صحبت می‌شود. شما هم احتمالاً وقتی می‌بینید هرجایی که نگاه می‌کنید، چارت سازمانی وجود دارد، تصوّر می‌کنید باید خیلی مهم باشد. در این مقاله، به طور کامل به شما توضیح می‌دهم که: اصلاً چارت سازمانی چیست؟ چارت سازمانی چه انواعی دارد؟ نکات مثبت و منفی چارت سازمانی چیست؟ چه جایگزینی برای چارت سازمانی وجود دارد؟
ادامه مطلب

چگونه استخدام کنیم؟ ؛ باید و نبایدهای استخدام نیرو

همان‌طور که احتمالاً می دانید، شرکت‌های حال حاضر دنیا در هر صنعتی، در حال رشد هستند. امّا نکته جالب اینجاست که این نرخ رشد، شیب بسیار تندی دارد. بنابراین اهداف و فعالیت‌های شرکت‌ها نیز افزایش می‌یابد. بر همین اساس، تمام شرکت‌ها نیاز به نیروهایی با مهارت‌های بسیار بالاتر دارند. شما هم باید بتوانید در این هیاهو، نیروهای  متخصص  و باکیفیت استخدام کنید و بر اساس اصولی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازم، پیش بروید. بدون دانستن این نکات، نباید استخدام کنید؛ در غیر این صورت قطعاً با مشکلاتی مواجه می‌شوید که ممکن است بسیار برای شما و کسب و کارتان آسیب زننده باشند.
ادامه مطلب

نوشته‌ها و مقالات ما را بخوانید