طوفان فکری چیست و چه کمکی به شما می‌کند؟

طوفان فکری یا بارش فکری، یکی از روش هایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید ایده هایی خلق کنید که می توانند در همه جای زندگی تان، کمک کننده باشند. در این مقاله به طور کامل با این روش آشنا می شوید و می توانید برای هر کاری، ایده های نابی تولید کنید.
ادامه مطلب

قانون پارکینسون چیست و چطور می‌توانید از شر آن خلاص شوید؟

قانون پارکینسون را همه تجربه کرده‌اید. چنین قانونی، ثابت می‌کند که تاکنون چقدر از زمان‌مان را بیهوده هدر داده‌ایم. زمان‌هایی که می‌توانستیم با صرفه جویی، به کارهای دیگرمان هم برسیم. در دنیای مدیریت و کارآفرینی، قانون پارکینسون اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله به طور کامل با این قانون آشنا می‌شوید و به خوبی آموزش می‌بینید که چطور می‌توان با آن‌ها مقابله کرد؟
ادامه مطلب

تخصیص منابع چیست و چه استانداری دارد؟

فرض کنید به همراه دوستان خود که 3 نفر هستند نشسته اید. 2 شکلات دارید که اولی را برای خودتان کنار می گذارید و دومی را به نفر دوم می دهید! دیگر شکلاتی ندارید چرا که به درستی نتوانستید تخصیص منابع خود یعنی همان 2 شکلات را انجام دهید. می توانستید هر کدام از آن ها را به 2 قسمت تقسیم کنید تا به هر 4 نفر شکلات برسد. امّا صبر کنید! شما هنوز هم کار درست را انجام نداده اید؛ چرا که بر اساس عدالت و احساسات تصمیم گرفته اید، نه بر اساس منطق و اصول. اصول به شما اینگونه می گوید که : ممکن است یکی از دوستانم بسیار گرسنه باشد امّا 2 دوست دیگرم نه. پس باید سهم بیشتری از شکلات ها را به او بدهم.
ادامه مطلب

به روز رسانی مجموعه را جدی بگیرید

مدل سازی و طرّاحی فرآیندها از اهمیّت بسیار زیادی برخوردار است. بدون فرآیندها، کارمندان نمی دانند باید چه کاری انجام دهند و مدیر نمی تواند به خوبی خروجی مناسب را فراهم سازد. کسب و کارهایی که به مراحل مدیریت و به روز رسانی مجموعه اهمیّت نمی دهند، به زودی با شکست مواجه خواهند شد.
ادامه مطلب

نیازهای مشتریان طناب نجات شما است

کی از گام های اساسی برای طرّاحی و مدل سازی فرآیند با توجه به مراحل مدیریت اصولی، شناسایی بازار و نیازهای مشتریان است. توجه به نیازهای مشتریان همیشه به عنوان یک اصل مهم شناخته می شود چرا که بدون آن، کسب و کار هدفی ندارد و به همین دلیل نه تنها پیشرفتی بدست نمی آورد، بلکه انحلال می یابد. در هر کسب و کاری، گام نخستی که بازاریابان به دنبال آن هستند، شناسایی و نیاز بازار برای توجه به نیازهای مشتریان است. درواقع اگر بازاریابان بتوانند به درستی  متوجه شوند مشتریان آن ها چه گروهی هستند و چه نیازهایی دارند، گام مهمی از مسیر موفقیّت را برداشته اند.
ادامه مطلب

چطور استفاده از تجربه کارمندان می تواند مفید باشد؟

مدل سازی و طراحی فرآیندها اوّلین گام برای مدیریت است. بدون طراحی فرآیندها و پیروی از چرخه مراحل مدیریّت که در مقاله مراحل مدیریت اصولی به توضیح مفصّل آن ها پرداخته شد، نمی توان آینده ای روشن حتّي به صورت موقبت را شاهد بود. تصوّر کنید سازمان خود را تشکیل می دهید و می خواهید بدون آنکه فرآیندها را طرّاحی کنید، فعالیّت را آغاز کنید. کارمندان می دانند باید چه کاری انجام دهند؟ شما می دانید که هر کارمند چه وظایفی دارد و آیا وظایف خود را به خوبی انجام می دهد؟
ادامه مطلب

توصیه های مدیریتی که باید بدانید

اعتقاد داشتن به توانایی و استعداد، برای هر انسانی ضروری است. اما شما باید بپذیرید که حتی اگر در شرکتی بهترین مهندس هم بوده اید، در نقش مدیریت، فردی تازه‌ وارد و بی تجربه هستید و سوابق مهندسی‌تان دیگر چندان به کارتان نحواهد آمد.
ادامه مطلب

تفویض اختیار آمرانه و ناظرانه، کدام یک؟

تفویض اختیار یکی از مهم ترین مباحثی است که باید در بحث مدیریت به آن توجه ویژه ای داشته باشید. شما مدیر هستید و قطعا نمی خواهید تمام کارها را خودتان انجام دهید. بنابراین باید با اختیار دادن به افراد مختلف، وقت های بیشتری را برای خود فراهم کرده تا بتوانید نوآوری کنید، قرارداد جدیدی انعقاد نماييد و اهداف دیگری برای کسب و کار طراحی کنید.
ادامه مطلب

خرید مخفیانه، یک تکنیک مدیریتی خاص

Mystery Shopping بسیار گزینه خوبی برای نظارت و کنترل محسوب می شود. درواقع این روش به معنای خرید رمزآلود یا رازآلود می باشد. برای مثال تصور کنید که شما صاحب یک فروشگاه بسیار بزرگ هستید و می خواهید از روش Mystery Shopping جهت نظارت و کنترل کارمندان خود و ارزیابی نحوه برخورد آن ها با مشتریان استفاده کنید. برای این کار باید شخصی را به صورت کاملا عادی به فروشگاه خود بفرستید.
ادامه مطلب

نوشته‌ها و مقالات ما را بخوانید