اهداف تبلیغاتی را بشناسید؛ قبل از آنکه منابع مالی تان هدر رود

تبلیغات به عنوان یکی از اصلی‌ترین گام‌های هر کسب و کاری، از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار است. درواقع در هر مرحله از کسب و کار، می‌توان با اجرای خوب تبلیغات یا اجرای نامناسب آن، تأثیر مثبت یا منفی بر روی رشد کسب و کار گذاشت. فرض کنید محصولی را تولید کرده‌اید و می‌خواهید از طریق فروش آن درآمدزایی کنید. چگونه می‌خواهید به دیگران محصول را معرفی کنید؟ قطعاً یکی از راه‌های اصلی، تبلیغات است.

به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت که تبلیغات، پل و راهی برای اطلاع رسانی فایده پیشنهادی یا نام تجاری شرکت با استفاده از رسانه‌های گوناگون است. تبلیغات تنها مربوط به دنیای مدرن و پیشرفته امروزی نیست؛ بلکه در زمان‌های گذشته نیز تبلیغات بسیار کاربرد داشته‌اند.

برای مثال امپراطوری ها و قوم‌های مختلف برای معرفی جنگ افزارهای خود گاهی با نقاشی بر روی سنگ و دیوارها، تبلیغ می‌کردند. امّا یکی از تفاوت‌های اصلی تبلیغات در گذشته و زمان حال، مربوط به بودجه تبلیغاتی است. بسیاری از برندهای مطرح جهانی در دنیای امروز، میلیاردها دلار را به تبلیغات خود اختصاص می‌دهند تا بتوانند به اهدافی که برای آن برنامه ریزی کردند، برسند.

اهداف تبلیغاتی، می‌توانند به 3 دسته اصلی تقسیم شوند:

  • آگاه کننده و اطلاع دهنده (خبری)
  • ترغیب کننده
  • یادآوری

در ادامه به طور کامل متوجه خواهید شد که هر کدام از این دسته تبلیغات به چه منظور و در چه شرایطی انجام خواهند شد.

اخباری از جنس تبلیغات

تبلیغات با اهداف خبری، اطلاع رسانی و آگاهی سازی، برای هر کسب و کاری ضروری است. درواقع اگر اطلاع رسانی کافی صورت نگیرد، نمی‌توان نتیجه و آینده خوبی را انتظار داشت. مشتریان شما باید بدانند که چه کار برای آن‌ها می‌کنید و چه خدمات یا محصولات جدیدی را می‌خواهید عرضه کنید.

اطلاع رسانی درباره فایده مشتری

تبلیغات خبری می‌تواند به معنای اطلاع رسانی درباره فایده مشتری باشد. درواقع تبلیغات با این هدف صورت می‌گیرد که درباره فایده مشتری، اطلاع رسانی و آگاهی سازی صورت گیرد. اگر محصول یا خدماتی را عرضه می‌کنید، باید به این نوع تبلیغات فکر کنید.

تمام افراد هنگامی که می‌خواهند یک محصول را از شرکتی خریداری کنند، به این موضوع توجه می‌کنند که با دریافت آن چه چیزهایی را به‌دست می‌آورند و نسبت به محصولات رقبا، چه چیزهایی را از دست می‌دهند. بنابراین اطلاع رسانی مزیت‌ها و فایده مشتری به کمک تبلیغات، یک امر بسیار ضروری و مهم به شمار می‌رود.

تبلیغات خبری برای رویدادی جدید

گاهی یک کسب و کار، برای اطلاع رسانی رویدادی جدید، اقدام به تبلیغات می‌کند. منظور از رویدادی جدید، می‌تواند موارد مختلفی باشد. برای مثال اگر می‌خواهید قیمت محصول را تخفیف بزنید، بایستی برای این رویداد تبلیغات کنید. در غیر این صورت، چه کسی می‌داند که شما تخفیف زده‌اید؟

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از کسب و کارها مرتکب می‌شوند، اطمینان خاطر از آن است که مشتریان دائما به رسانه آن‌ها سر می‌زنند و تصوّر می‌کنند که دیگر نیازی به اطلاع رسانی و اگاهی سازی نیست. تبلیغات یکی از روش‌هایی است که می‌توان به کمک آن، مشتریان را از رویدادها با خبر ساخت.

یکی دیگر از رویدادهای بسیار مهم، افزودن محصول یا خدماتی جدید است. ممکن است بسیاری از مشتریان شما تصوّر کنند که تنها شما یک سری خدمات را انجام می‌دهید و بنابراین برای خدمات دیگر، حتّی مرتبط با آن، به سراغ شما نخواهند آمد.

تبلیغات خبری با هدف کنار زدن چهره منفی

گاهی کسب و کارها تصمیم می‌گیرند تا به کمک تبلیغات خبری و با اطلاع رسانی‌های گوناگون، چهره و تصویر منفی که به دلایلی در ذهن اعضای جامعه یا مشتریان شکل گرفته است را تغییر دهند. برای مثال زمانی که یکی از مدل‌های تلفن همراه سامسونگ در سراسر جهان دچار مشکل انفجار و آتش سوزی می‌شدند، سامسونگ تبلیغاتی را برای ارائه تلفن دیگری به خریداران آن مدل کرد.

اگر زمانی متوجه شدید که محصول شما ممکن است تاثیرات منفی را در ذهن مشتریان به وجود آورده باشد، می‌توانید تبلیغاتی را با استراتژی تبلیغات درست و با هدف رفع این تاثیرات، اجرا نمایید.

آگاه سازی از چهره اولیه یا جدید برند

گاهی نیز پیش می‌آید که هدف از تبلیغات خبری در رسانه‌های تبلیغاتی مختلف، برای آگاه سازی جامعه و اعضای آن از حضور برند است. درواقع این‌گونه تبلیغات را می‌توان یک روش برای معرفی و شناساندن به اعضای جامعه دانست.

علاوه بر این، برندهایی که پس از مدتی دچار تغییراتی می‌شوند، با تبلیغات گسترده به دنبال آن می‌روند تا ظاهر جدید خود را در ذهن مخاطبان ثبت نمایند. تغییر یافتن یک برند و معرفی نکردن آن به اعضای جامعه، مخاطبان و مشتریان، می‌تواند یک کسب و کار را بسیار درگیر کند و برای آن، خطرساز باشد.

آهن ربایی به نام تبلیغات

یکی دیگر از هدف‌های تبلیغات، ترغیب مشتریان است. تصوّر نکنید که منظور از ترغیب، تنها جذب آن‌ها برای خرید از برند شما نیست. ترغیب مشتریان به دسته‌های بسیار گوناگونی تقسیم می‌شود. این نوع تبلیغات با این هدف صورت می‌گیرد که مشتریان به همان چیزی که برند می‌خواهد، ترغیب شوند.

با توجه به هدف، می‌تواند این تبلیغات سودآور هم باشد. درواقع اگر تبلیغات به خوبی انجام شود، سودآوری بسیار زیادی را می‌تواند رقم بزند. برخی از انواع تبلیغات ترغیب کننده که برندها انجام می‌دهند، عبارتند از:

  • ترغیب مشتریان برای خرید کالا
  • ایجاد ترجیح نسبت به برند
  • ترغیب مشتریان به پذیرش مراجعات فروش
  • تشویق مشتریان به تغییر جهت به سمت یک نام تجاری
  • تغییر برداشت های ذهنی مشتریان از ویژگی های کالا
  • ترغیب مشتریان به صحبت با دیگران درباره برند

بنابراین گاهی تبلیغات با این هدف صورت می‌گیرد که مشتریان نسبت به خرید محصول یا خدمات ترغیب شوند و یا ذهنیتی خود را درباره آن تغییر دهند. همچنین تبلیغاتی که سبب می‌شود تا مشتریان با دوست و آشنایان خود به صحبت درباره آن بپردازند، نمونه از تبلیغات ترغیب کننده هستند.

این نوع تبلیغات نقش بسزایی را در سودآوری کسب و کار تعیین می‌کنند. به ویژه اگر ایده تبلیغات، ایده خوبی باشد. هرچه ایده بهتر باشد، امکان ترغیب مشتریان بیشتر بوده و در نتیجه، سودآوری نیز می‌تواند افزایش یابد. بسیاری از تبلیغاتی که منجر به صحبت مردم با یکدیگر درباره یک برند می‌شوند، بازده بسیار بالاتری دارند.

برای مثال اگر شما صاحب برند مواد غذایی هستید، می‌توانید تبلیغات خود را به گونه‌ای انجام دهید که هم با بیان مزیت‌ها، مخاطبان را به سمت خرید بکشاند و هم درباره آن با یکدیگر گفت و گو کنند. هرچه اصول بیشتری در تبلیغات رعایت شده باشد، مخاطبان بیشتری برای خرید ترغیب می‌شوند.

یادآوری به کمک تبلیغات

گونه‌ای دیگر از تبلیغات، تبلیغات یادآوری است. تبلیغات یادآوری به دلایل مختلفی اجرا می‌شوند و همیشه برای هر کسب و کاری، از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار می‌باشد. به طور کلی، تبلیغات یادآوری می‌توانند برای حفظ ارتباط با مشتریان، یادآوری به مشتری درباره محل خرید کالا، یادآوری نیاز مشتریان به کالا در روزهای آینده و  حفظ نام تجاری در اذهان مشتریان  اجرا شوند.

تصوّر کنید گروهی از مشتریان وفادار دارید که می‌خواهید به آن‌ها یادآوری کنید که برند شما هنوز هم می‌درخشد و پیشرفت می‌کند. شما باید به مشتریان خود بگویید که هنوز هم حضور دارید و آینده‌ای برای برند خود متصّور هستید. این نوع تبلیغات، یک نوع ارزش دهی به مشتریان نیز محسوب می‌شود.

آن‌ها می‌دانند که تکیه گاه محکمی دارند. علاوه بر این، با گذشت زمان، برند شما در اذهان مشتریان دوباره ثبت می‌شود و به همین دلیل است که اکثر برندها، پس از سال‌ها تبلیغات گسترده، برای همیشه در ذهن مشتریان ماندگار می‌شوند و تبلیغات آن‌ها، می‌تواند جنبه عادت داشته باشد.

جمع بندی

تبلیغات، یکی از اصلی‌ترین عناصر برای پیشرفت و رشد کسب و کار در زمینه‌های مختلف است. به کمک تبلیغات، می‌توانید محصولات خود را به جامعه هدفی که دارید، معرفی کنید. از ویژگی‌ها، کاربردها و مزایای آن‌ها صحبت کنید و به هر قیمتی، آن‌ها را به سمت محصول خود ترغیب کنید.

همچنین شما می‌توانید از تبلیغات برای اطلاع رسانی موضوعی به اعضای جامعه هدف خود و آگاه سازی آن‌ها از حضورتان، خدمات و مصحولاتتان و ویژگی‌هایی که برند شما دارد، استفاده کنید. تبلیغات حتّی می‌توانند تنها نقش یادآوری را داشته باشند که البته از اهمیت بسیار زیادی هم برخوردارمی باشد.

در دوره جامع کسب و کار، به طور کامل،  صفر تا صد تبلیغات  را فرا خواهید گرفت. در این دوره کاملاً متوجه می‌شوید که بسیاری از تصورّات شما درباره تبلیغات اشتباه بوده و اگر کسب و کار شما نتوانسته است از تبلیغات نتیجه‌ای بگیرد، دلیل اش تنها عدم آگاهی از چگونگی تبدیل مخاطبان به مشتری و پیاده سازی اصول تبلیغاتی است.

اگر هم در ابتدای راه هستید و می‌خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید، این دوره جامع سبب می‌شود تا از هدر رفتن منابع مالی خود جلوگیری کنید.

به مطالعه کردن ادامه بدید...